BİO ENERJİK MERİDYEN TERAPİ CİHAZI

BİO ENERJİK MERİDYEN TERAPİ CİHAZI

(3.NESİL ULTRASONİC APARATLI )

2.Nesil meridyen terapi cihazının bir üst modelidir. 2. Nesil terapi cihazında bulunan eldiven ve pedler bu cihazda da bulunmakta ve aynı işlevi görmesinin yanı sıra 3.Nesil Meridyen terapi cihazında yüz ve cilt bölgelerinde kullanılmak üzere ultrasonik masaj başlığı aparatı da bulunmaktadır. 3 ana üniteden oluşmaktadır.

Hastalıkları tedavi etmek için geleneksel Çin tıp yöntemlerini modern tıbbın teknolojik yöntemleri ile birleştiren bir fizyoterapi terapi cihazıdır. Cihaz, nöroloji ve enerji alanındaki en son gelişmeler temelinde geliştirildi. Cihaz vücut üzerinde komplex bir etkiye sahiptir.

Enerji akışını iyileştirir ve aktif biyolojik noktalar üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Tıptaki en son gelişmeler sayesinde meridyen enerji masajı, vakum tedavisi, akupunktur, terapötik tuina ve guaj masajı tekniklerini birleştirir. Cihazı kullanmak, kan mikrosirkülasyonunu ayarlamanıza, hastalıkları önlemenize, iç organların enerji dengesini düzeltmenize izin verir.

Meridyen terapi cihazı ile yapılan 1 seans klasik 10 masaja eşdeğerdir. Cihaza bağlı özel eldivenler yardımı ile masaj yapılır. Cihaz birçok fizik tedavi cihazının küçük taşınabilir bir çantaya sığdırılmış halidir.

Temel bir kullanım eğitimi sonrası ailenize veya profesyonel olarak danışanlarınıza uygulama yapabilirsiniz.

Cihaz üç ana üniteden oluşur. Ana ünitesi eldivenler yardımı ile yapılan meridyen terapi cihazı bölümü ikinci ünitesi ise cihaza bağlanan pedler sayesinde masaj yapmadan da bedenin enerji akışını dengeleme uygulamasıdır.

Bu cihazla yapılan masaj hap ve enjeksiyon gerektirmez, ağrısız ve güvenlidir.

Üçüncü ünite ise ulstarasonik başlıktır.

Ultrasonik uç, yüksek iletkenliğe ve oksidatif işlemlere karşı dirence sahip titanyum alaşımından yapılmıştır. Bioenerji terapi cihazının ultrasonik başlığı ile  yüze ve ciltte istenilen hassas bölgelere derin bir masaj yapmanıza, dokularda ve iç organlarda kan dolaşımını iyileştirmenize ve vücuttaki biyokimyasal süreçleri aktive etmenize olanak tanır.

Ultrasonik başlığın dalga frekansı, hücreyi her saniye etkileyen 1 milyon masaj titreşimine eşdeğer olan 1 MHz’e ulaşır. Tekrarlanabilir dalgalar hücre fonksiyonunu iyileştirir ve sertleşmiş bağ dokularını yumuşatmaya yardımcı olur. Ultrason, cildin derin katmanlarındaki hücrelerin sıcaklığını hızla yükseltir. Kan dolaşımında bir iyileşme, metabolizmanın normalleşmesi ve hücresel aktivitede bir artış olmasını sağlar.

Ulstrasonik aparatla yapılan bölgesel masaj aşırı yağ dokusunun sıkılaşmasını gevşetir ve iç rezervlerin uyarılmasını sağlar, yaşa bağlı değişikliklerin ilerlemesini yavaşlatır. 3 deri katmanını uyarması nedeniyle belirgin bir kozmetik etki elde edilir.

3.nesil cihazdaki aparatlar tıpkı 2.nesil meridyen cihazında olduğu gibi temel bir eğitimle rahatlıkla kullanılabilir.

Tavsiye edilen krem ve losyonlarla birlikte kullanılmalıdır.

 • Enerji kanallarını temizler, enerji durgunluğunu önler, biyolojik enerji miktarını geri kazandırır;
 • Metabolizmayı iyileştirir, bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklardan korunmayı daha etkili hale getirir;
 • Doku şişmesini ve tıkanıklığını azaltır;
 • Kas ağrısı, spazmların hoş olmayan semptomlarını hafifletir, kemikleri ve eklemleri güçlendirir;
 • Otonom sinir sisteminin çalışmasını düzenler, sinir iletimini iyileştirir;
 • Uyku kalitesini artırır, uykusuzluk çeken vücudu olumlu etkiler.
 • Ürolojik ve jinekolojik hastalıklarda ciddi iyileşme sağlar.
 • Yaralanmalardan sonraki iyileşme süresini hızlandırır.
 • Cihaz, toksinlerin kanını etkili bir şekilde temizler, toksinleri uzaklaştırır, hayati organlara kan akışını iyileştirir. 
 • Cilt mikro sirkülasyonunun restorasyonu nedeniyle kozmetik bir etki ortaya çıkar, doğal bariyerin koruyucu işlevleri iyileştirilir. 
 • Yüz, gıdı ve hassas bölgelerde ultrasonik başlık yardımı ile mikro masaj etkisini daha hızlı gösterecektir.

Cihazı ne zaman kullanmanız önerilir?

Bioenerji Meridyen Terapi Cihazı, çeşitli hastalıklarda, enerji potansiyelindeki azalmanın neden olduğu patolojilerde, kanallardan enerji akışının ihlali, Yin ve Yang dengesinde yardımcı olarak kullanılır. Enerji masajı, aşırı çalışma, sinir ve duygusal sistemlerin tükenmesi, baş dönmesi ve kulak çınlaması olan erkekler ve kadınlar için önerilir. Ekipman uykusuzluk, kronik yorgunluk sendromunu ortadan kaldırmak için kullanılmalıdır. 

Meridyen biyoenerji meridyen terapi aletini kullanmak için öneriler:


 1. Servikal, lomber omurganın akut hastalıkları
 2. Kas-iskelet sistemi hastalıkları, servikal spondiloz, romatoid artrit, romatizma, bel ağrısı, eklemlerde rahatsızlık.
 3. Ürolojik ve jinekolojik hastalıklar.
 4. Erkeklerde, kadınlarda – prostatit, prostat adenomu, dismenore, pelvik organların enflamatuar hastalıkları, menopozda üreme sistemi hastalıkları için masaj önerilir.
 5. Kardiyovasküler sistem, beyin, hipertansiyon, iskeminin akut hastalıkları değil.
 6. Diyabet.
 7. Yaralanmalardan sonraki iyileşme süresi, uzuvların yaralanması, travmatik beyin hasarının sonuçları, sarsıntı.
 8. Cilt sorunları.
 9. Sinir sistemi hastalıkları
 10. Uykusuzluk, sinirsel yorgunluk, baş dönmesi ve kulak çınlaması
 11. Gastrointestinal sistem hastalıkları.
 12. Mide ve bağırsak bozuklukları, gastrit, iştahsızlık, kabızlık, hemoroid, kronik ishal, kolit.
 13. Servikal ve lomber omurga hastalıkları, eklem hastalıkları.
 14. Bel ve kalçalarda ağrı, hiperostoz, morluklar, yumuşak doku yaralanmaları, çıkıklar, kırıklar, bacak romatizması vb.
 15. Kronik prostatit, prostat hiperplazisi, prostat hipertrofisi, menstrüel ağrı, amenore, pelvik inflamatuar hastalık, uzantıların iltihabı, klimakterik sendrom
 16. Kalp ve beyin damar hastalıkları.
 17. Hipertansiyon, hiperlipemi, diabetes mellitus, sarsıntının sonuçları, anemi, çeşitli iskemik hastalıklar. 
 18. Tromboz tehdidi, varisli damarlar.
 19. Cilt gençleştirme, gıdı yok etme, göbek bölgesindeki çatları giderme amacıyla.

Biyoenerji masajı nasıl yardımcı olur?

 1. BEM, rinit, farenjit tedavisine yardımcı olur, miyop, yüz felci üzerinde güçlü bir terapötik etkiye sahiptir.
 2. Cihazla altı ay boyunca çalışarak kan pıhtılarının sayısını azaltmada önemli ilerlemeler elde edebilirsiniz.
 3. Serebral dolaşımın ihlali, sürekli baş ağrılarına, baş dönmesine, sürekli bir güç kaybı hissine yol açar. Bioenerji masajını kullanan danışanlar, beyin aktivitelerinin arttığını, uykusuzluğun ve sürekli yorgunluk hissinin ortadan kalktığını belirtiyor.
 4. Cihazın düzenli kullanımı yüzdeki cildin sıkılaşmasına ve daha genç görünmesine yardımcı olacaktır.

Biyoenerji masaj cihazındaki bir uygulama aşağıdakilere eşdeğerdir:

 • 10 klasik masaj seansı
 • 45 dakikalık lenf detoksifikasyonu
 • 1 saat tüm vücudun enerji kanallarını temizleme
 • Yağ kaybı açısından 6 kilometre koşmaya eşdeğer
 • Üç tam vücut beyazlatma ve nemlendirme tedavisi
 • 3 saat boyunca anyonların absorpsiyonu
 • 36 milyon hücre hareket zamanı
 • 4.1 gram toksinin iç organlardan uzaklaştırılması
 • Klasik güzellik merkezindeki 1 seansa eşdeğer yüz masajı uygulaması

Kimlere tavsiye edilmez?

 • Tümörlerin varlığında, kan hastalıkları, viral hastalıklar, zihinsel bozukluklar, kalp, beyin ve akciğerlerin ciddi hastalıkları.
 • Kırıklar, kanama veya kanama eğilimi, kasların, tendonların veya bağların yırtılması, pürülan artrit, cilt lezyonları, ülserler, apseler, çıbanlar.
 • Spinal kanalın gelişimsel kusurları veya dejeneratif daralması.
 • Hamilelik sırasında, mevcut doğum sonrası kanama ile adet kanaması.
 • Senil halsizlik, aşırı çalışma, şiddetli açlık hissi ve ayrıca ağır bir yemekten veya alkollü içki içtikten sonra 30 dakikadan önce.
 • Şiddetli hipertansiyon ile (basınç 160/120), kalp ameliyatı geçirdikten sonra, kalp pili ve vücuttaki diğer yabancı cisimlerin varlığında.
 • 8 yaşın altındaki çocuklarda veya tıbbi gözetim altında kullanılması önerilmez.
 • Fırtına sırasında kullanmayın. Bu ekipman yüksek hassasiyetli cihazlara aittir, kullanım sırasında voltaj dalgalanmalarından kaçının, Phoenix biyoenerji masaj cihazını kuru bir yerde saklayın.

Tavsiye!

Bioenerji masajı seansından sonraki 2 saat içinde soğuk su ile temas ettirmeyin (duş almak, el yıkamak vb.), soğuk içeceklerden ve yiyeceklerden kaçının.

MERİDYEN MASAJ CİHAZININ ANA ETKİLERİ

Doğu tıbbının temel ilkelerinden biri şöyle der: “Açıklığın olduğu yerde ağrı olmaz, açıklığın olmadığı yerde ağrı ortaya çıkar.” Bu durumda tıkanıklık, tıkanıklık oluşumuna yol açan ve birçok hastalığın gelişmesinin nedeni olan kan dolaşımının ihlali anlamına gelir.
Altı ay boyunca düzenli uygulamalar kan pıhtılarının oluşumunu engeller. Farklı nitelikteki baş ağrıları ile ilgili olarak, ilk uygulamalardan sonra iyileşme fark edilir. Seanslar zihinsel yetenekleri arttırmaya, beyin fonksiyonlarını iyileştirmeye, bunamayı önlemeye, rinit, farenjit, miyopi, uykusuzluk, yüz felcini tedavi etmeye, kozmetik bir etkiye sahip olmaya ve yüz cildini sıkılaştırmaya yardımcı olur.


 • Otonom sinir sisteminin düzenlenmesi, uyku kalitesinin iyileştirilmesi
 • Toksinlerin giderilmesi, kanın saflaştırılması
 • Metabolizma iyileştirme
 • Ağrıyı azaltmak, kemikleri ve kasları.
 • Meridyenlerin açıklığını iyileştirmek, tıkanıklığı ortadan kaldırmak
 • İç salgı sisteminin düzenlenmesi, kozmetik etki
 • Kan dolaşımının iyileştirilmesi
 • Hücresel aktiviteyi arttırmak, bağışıklığı güçlendirmek ve vücudun kendi kendini iyileştirme kabiliyeti
 • Spor yaralanmalarından iyileşme: kas yaralanmaları, tendon yaralanmaları, çıkıklar, kronik aşırı çalışma durumlarında…

GENEL KULLANIM TAVSİYELERİ

1-Klasik kullanım haricinde cihazın pedlerini bedeninizde sabitleyerek düzenli kullanmaya çalışın. Bu uygulamalar bedenin enerji akışını hızlandıracak ve klasik masaj uygulaması kadar olmasa da belirgin faydalar sağlayacaktır.

2-Cihaza bağlı eldivenleri sadece elinize takarak yine sabit bir şekilde bekleyebilirsiniz. Eldivenleri taktıktan sonra bedeninizin ulaşabildiğiniz farklı bölgelerine kendiniz de masaj şeklinde uygulamalar yapabilirsiniz.

3-Diz ve eklem sorunlarında o bölgelere sabit pedler veya eldiveni takarak enerji verebilirsiniz.

4-Eldivenleri kullanmadan önce ıslatın. Uygulama bitince eldivenleri hafifçe ıslatarak kurumaya bırakın. Buruşturmayın. Her danışanınız için ayrı eldiven kullanmaya özen gösterin. Seans araları uzadığında eldiven ömrünün azalacağını unutmayın.

5-Sadece iletken özelliği olduğu için piyasadaki ekonomik kremleri bedeninize sürmekten kaçının. Masaj sırasında ciddi bir emilim sağlayacağından bu tarz ürünlerden kaçının.

6-Ultrasonik başlığı her kullanımdan sonra ıslak bezle silin. Muhafaza edin.

Bioenergy massager (BEM) for the body Fohow 3.0

Warranty: The warranty period of the main unit system is 1 year.
Storage method: Avoid direct sunlight on the surface of Fohow Bioenergy Massager. The interaction of water or corrosive substances with the device is strictly not recommended. Store the device in a clean place, avoid dust.
One massage session is equal to: 10 regular massage sessions, 6 km run, 500 repetitions of the bench press from the lying chest.
The device is equipped with a USB port for working with a portable battery, which allows you to use it outside the home.
Recommended: Before and after taking a biomassage session, use the Phoenix elixir, after the session, rub your back with Fohow energy balm and cover with a film.

Instructions for using the 3rd generation Fohow bioenergy massager

Using the remote control :

1. You can use the remote control while working in EMS mode.2. The buttons on the remote control next to the inscription “LEVEL” correspond to the “+” / “-” buttons on the instrument panel.3. The buttons on the remote control next to the inscription “TEME” correspond to the “+” / “-” buttons on the instrument panel.4. The button on the remote control next to the word “MODE” corresponds to the buttons / on the instrument panel.

When using the device in ultrasound mode, the buttons on the remote control are inactive.

The remote control runs on two AAA batteries. To install or replace batteries, open the cover on the remote control.

1. The principle of choosing the position of the body :It should be convenient for the master to conduct a session and act onbiologically active points, while it is necessary to ensure comfort andsafety for the client undergoing a session of bioenergy regulation.

Lying on the back: the client is located on the massage table lying on his back. The master performs the session, being on the side in a sitting or standing position. This position is convenient for influencing points located in the abdomen, head, lower extremities, as well as for exposure to ultrasound.

Prone position: the client is positioned on the massage table lying on his stomach. The master performs the session, being on the side of the table in a standing or sitting position. This position is suitable for conducting a session of bioenergy regulation in the lumbar region and lower extremities.

Performing bioenergy regulation for yourself: connect the device to the power source and pads, place the pads on the required energy channel, perform bioenergy regulation.

Skin care (ultrasound): connect ultrasonic accessories, sit in front of a mirror, straighten your back, perform a cosmetic adjustment session.Application of special advanced techniques UNDER the guidance ofa professional master.

About the product

The improved model of Fohow’s bioenergy body massager (BEM) embodies the best characteristics of previous models: lightweight, compact + new ultrasonic nozzle for spot treatment of problem areas of the face and body!Fohow ultrasonic tip is made of titanium alloy, which has high conductivity and resistance to oxidative processes. The nozzle of the Fohow bioenergy massager allows you to perform a deep massage of the face and body, improve blood circulation in tissues and internal organs, and activate biochemical processes in the body.The wave frequency of the Fohow ultrasonic nozzle reaches 1 MHz, which is equivalent to 1 million massage vibrations affecting the cell every second. The reproducible waves improve cell function and help soften hardened connective tissues. Ultrasound quickly raises the temperature of the cells in the deep layers of the skin – due to which there is an improvement in blood circulation, normalization of metabolism and an increase in cellular activity.

Indications for use:
– Diseases of the nervous system:

 • Insomnia, nervous exhaustion, dizziness and tinnitus

– Diseases of the gastrointestinal tract:

 • Disorders of the stomach and intestines, gastritis, lack of appetite, constipation, hemorrhoids, chronic diarrhea, colitis

– Diseases of the cervical and lumbar spine, diseases of the joints:

 • Periarthritis of the shoulder, cervical spondylosis, pain in the lower back and hips, hyperostosis, bruises, soft tissue injuries, dislocations, fractures, rheumatism of the legs, etc.

– Gynecological and urological diseases:

 • Chronic prostatitis, prostatic hyperplasia, prostatic hypertrophy, menstrual pain, amenorrhea, pelvic inflammatory disease, inflammation of the appendages, climacteric syndrome

– Diseases of the vessels of the heart and brain:

 • Hypertension, hyperlipemia, diabetes mellitus, consequences of concussion, anemia, various ischemic diseases. And also: skin itching, chronic overwork.
 • The threat of thrombosis, varicose veins.

In case of exacerbation reactions and pain:

 1. If you are healthy, during the procedure you do not experience discomfort and the body does not respond with unpleasant reactions, feel free to use the device. Minor symptoms of exacerbation will go away after a few sessions.
 2. If the exacerbation symptoms are relatively severe, it is necessary to significantly reduce the procedure time, after the exacerbation symptoms disappear, gradually increase the session time to normal. If the exacerbation reactions are very difficult (especially in the elderly), it is recommended to take a break of 1-2 days.
 3. If exacerbation reactions do not go away for a long period of time, it is recommended to undergo a routine examination by a specialist in order to exclude the possibility of various hidden asymptomatic diseases in the body .

One procedure on the Fohow bioenergy massager is equivalent to:

 • 10 massage sessions
 • 45 minutes of lymph detoxification
 • 1 hour of cleansing the energy channels of the whole body
 • Equivalent to running 6 kilometers in terms of fat loss
 • Three full body whitening and moisturizing treatments
 • Absorption of anions for 3 hours
 • 500 reps of chest press
 • 36 million cell movement times
 • Removal of 4.1 grams of toxins from the internal organs

Contraindications:
The Fohow bioenergy massager must be operated by a trained person, or in strict accordance with the instructions. Do not use BEM in the following cases:

 • In the presence of tumors, blood diseases, viral diseases, mental disorders, severe diseases of the heart, brain and lungs.
 • With fractures, bleeding or a tendency to bleed, with rupture of muscles, tendons or ligaments, purulent arthritis, skin lesions, ulcers, abscesses, boils.
 • With developmental defects or degenerative narrowing of the spinal canal and with distinct narrowing of the intervertebral foramen.
 • During pregnancy, menstruation, with existing postpartum bleeding.
 • With senile weakness, overwork, a feeling of severe hunger, and also earlier than 30 minutes after a heavy meal or drinking alcoholic beverages.
 • With severe hypertension (pressure 160/120), after undergoing heart surgery, in the presence of a pacemaker and other foreign objects in the body.
 • Not recommended for use in children under 8 years of age, or under medical supervision.
 • Do not use during thunderstorms. This equipment belongs to high-precision devices, during use, avoid voltage surges, store the Phoenix bioenergy massager in a dry place.

Within 2 hours after a session on the Fohow bioenergy massager, do not contact with cold water (taking a shower, washing hands, etc.), avoid cold drinks and food, do not drink strong tea (you can drink warm water or sweetened ginger broth).

Service repair and care of the device:
Fohow Corporation undertakes to repair or replace the device if its failure is not caused by mechanical damage or improper operation and meets the warranty conditions within the periods specified in the warranty.

 • Store the Fohow Bioenergy Massager in a clean place away from dust.
 • Disconnect the power cord after use, long-term exposure to voltage may damage the device.
 • Fold the wires neatly, wipe clean any liquid and oil residues on the bioenergy massager control panel, and keep the equipment clean.
 • Avoid hitting and dropping the device, do not place heavy objects on it. Mechanical damage leads to damage or failure of the massager.
 • Avoid direct sunlight on the surface of the Fohow Bioenergy Massager. The interaction of water or corrosive substances with the device is strictly not recommended.
 • In case of problems, please contact the company, do not try to disassemble the device and fix them yourself.
 • The warranty period of the main unit system is 1 year.
Open chat
WhatsApp
Merhabalar👋
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?