BİOENERJİ MERİDYEN TERAPİ CİHAZI (2.NESİL)

BİOENERJİ MERİDYEN TERAPİ CİHAZI (2.NESİL)

(English explanation is at the bottom of the article)

Hastalıkları tedavi etmek için geleneksel Çin tıp yöntemlerini modern tıbbın teknolojik yöntemleri ile birleştiren bir fizyoterapi cihazıdır. Cihaz, nöroloji ve enerji alanındaki en son gelişmeler temelinde geliştirildi. Cihaz vücut üzerinde komplex bir etkiye sahiptir.

Enerji akışını iyileştirir ve aktif biyolojik noktalar üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Tıptaki en son gelişmeler sayesinde meridyen enerji masajı, vakum tedavisi, akupunktur, terapötik tuina ve guaj masajı tekniklerini birleştirir. Cihazı kullanmak, kan mikrosirkülasyonunu ayarlamanıza, hastalıkları önlemenize, iç organların enerji dengesini düzeltmenize izin verir.

Meridyen masaj cihazı ile yapılan 1 seans terapi klasik 10 masaja eşdeğerdir. Cihaza bağlı özel eldivenler yardımı ile masaj yapılır. Cihaz birçok fizik tedavi cihazının küçük taşınabilir bir çantaya sığdırılmış halidir.

Temel bir kullanım eğitimi sonrası ailenize veya profesyonel olarak danışanlarınıza uygulama yapabilirsiniz.

Cihaz iki ana üniteden oluşur. Ana ünitesi eldivenler yardımı ile yapılan meridyen masajı bölümü diğer ünitesi ise cihaza bağlanan pedler sayesinde masaj yapmadan da bedenin enerji akışını dengeleme uygulamasıdır.

Bu cihazla yapılan masaj terapi hap ve enjeksiyon gerektirmez, ağrısız ve güvenlidir.

 • Enerji kanallarını temizler, enerji durgunluğunu önler, biyolojik enerji miktarını geri kazandırır;
 • Metabolizmayı iyileştirir, bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklardan korunmayı daha etkili hale getirir;
 • Doku şişmesini ve tıkanıklığını azaltır;
 • Kas ağrısı, spazmların hoş olmayan semptomlarını hafifletir, kemikleri ve eklemleri güçlendirir;
 • Otonom sinir sisteminin çalışmasını düzenler, sinir iletimini iyileştirir;
 • Uyku kalitesini artırır, uykusuzluk çeken vücudu olumlu etkiler.
 • Ürolojik ve jinekolojik hastalıklarda ciddi iyileşme sağlar.
 • Yaralanmalardan sonraki iyileşme süresini hızlandırır.
 • Cihaz, toksinlerin kanını etkili bir şekilde temizler, toksinleri uzaklaştırır, hayati organlara kan akışını iyileştirir. 
 • Cilt mikro sirkülasyonunun restorasyonu nedeniyle kozmetik bir etki ortaya çıkar, doğal bariyerin koruyucu işlevleri iyileştirilir. 

Bio Enerjik Meridyen masaj cihazı önerilen krem ve losyonlar eşliğinde kullanılmalıdır.

Cihazı ne zaman kullanmanız önerilir?

Bioenerji Meridyen Masajı, çeşitli hastalıklarda, enerji potansiyelindeki azalmanın neden olduğu patolojilerde, kanallardan enerji akışının ihlali, Yin ve Yang dengesinde yardımcı olarak kullanılır. Enerji masajı, aşırı çalışma, sinir ve duygusal sistemlerin tükenmesi, baş dönmesi ve kulak çınlaması olan erkekler ve kadınlar için önerilir. Ekipman uykusuzluk, kronik yorgunluk sendromunu ortadan kaldırmak için kullanılmalıdır. 

Meridyen biyoenerji masaj aletini kullanmak için öneriler:


 1. Servikal, lomber omurganın akut hastalıkları
 2. Kas-iskelet sistemi hastalıkları, servikal spondiloz, romatoid artrit, romatizma, bel ağrısı, eklemlerde rahatsızlık.
 3. Ürolojik ve jinekolojik hastalıklar.
 4. Erkeklerde, kadınlarda – prostatit, prostat adenomu, dismenore, pelvik organların enflamatuar hastalıkları, menopozda üreme sistemi hastalıkları için masaj önerilir.
 5. Kardiyovasküler sistem, beyin, hipertansiyon, iskeminin akut hastalıkları değil.
 6. Diyabet.
 7. Yaralanmalardan sonraki iyileşme süresi, uzuvların yaralanması, travmatik beyin hasarının sonuçları, sarsıntı.
 8. Cilt sorunları.
 9. Sinir sistemi hastalıkları
 10. Uykusuzluk, sinirsel yorgunluk, baş dönmesi ve kulak çınlaması
 11. Gastrointestinal sistem hastalıkları.
 12. Mide ve bağırsak bozuklukları, gastrit, iştahsızlık, kabızlık, hemoroid, kronik ishal, kolit.
 13. Servikal ve lomber omurga hastalıkları, eklem hastalıkları.
 14. Bel ve kalçalarda ağrı, hiperostoz, morluklar, yumuşak doku yaralanmaları, çıkıklar, kırıklar, bacak romatizması vb.
 15. Kronik prostatit, prostat hiperplazisi, prostat hipertrofisi, menstrüel ağrı, amenore, pelvik inflamatuar hastalık, uzantıların iltihabı, klimakterik sendrom
 16. Kalp ve beyin damar hastalıkları.
 17. Hipertansiyon, hiperlipemi, diabetes mellitus, sarsıntının sonuçları, anemi, çeşitli iskemik hastalıklar. 
 18. Tromboz tehdidi, varisli damarlar.

Biyoenerji terapi masajı nasıl yardımcı olur?

 1. BEM, rinit, farenjit tedavisine yardımcı olur, miyop, yüz felci üzerinde güçlü bir terapötik etkiye sahiptir.
 2. Cihazla altı ay boyunca çalışarak kan pıhtılarının sayısını azaltmada önemli ilerlemeler elde edebilirsiniz.
 3. Serebral dolaşımın ihlali, sürekli baş ağrılarına, baş dönmesine, sürekli bir güç kaybı hissine yol açar. Bioenerji masajını kullanan danışanlar, beyin aktivitelerinin arttığını, uykusuzluğun ve sürekli yorgunluk hissinin ortadan kalktığını belirtiyor.
 4. Cihazın düzenli kullanımı yüzdeki cildin sıkılaşmasına ve daha genç görünmesine yardımcı olacaktır.

Biyoenerji terapi cihazındaki bir uygulama aşağıdakilere eşdeğerdir:

 • 10 klasik masaj seansı
 • 45 dakikalık lenf detoksifikasyonu
 • 1 saat tüm vücudun enerji kanallarını temizleme
 • Yağ kaybı açısından 6 kilometre koşmaya eşdeğer
 • Üç tam vücut beyazlatma ve nemlendirme tedavisi
 • 3 saat boyunca anyonların absorpsiyonu
 • 36 milyon hücre hareket zamanı
 • 4.1 gram toksinin iç organlardan uzaklaştırılması

Kimlere tavsiye edilmez?

 • Tümörlerin varlığında, kan hastalıkları, viral hastalıklar, zihinsel bozukluklar, kalp, beyin ve akciğerlerin ciddi hastalıkları.
 • Kırıklar, kanama veya kanama eğilimi, kasların, tendonların veya bağların yırtılması, pürülan artrit, cilt lezyonları, ülserler, apseler, çıbanlar.
 • Spinal kanalın gelişimsel kusurları veya dejeneratif daralması.
 • Hamilelik sırasında, mevcut doğum sonrası kanama ile adet kanaması.
 • Senil halsizlik, aşırı çalışma, şiddetli açlık hissi ve ayrıca ağır bir yemekten veya alkollü içki içtikten sonra 30 dakikadan önce.
 • Şiddetli hipertansiyon ile (basınç 160/120), kalp ameliyatı geçirdikten sonra, kalp pili ve vücuttaki diğer yabancı cisimlerin varlığında.
 • 8 yaşın altındaki çocuklarda veya tıbbi gözetim altında kullanılması önerilmez.
 • Fırtına sırasında kullanmayın. Bu ekipman yüksek hassasiyetli cihazlara aittir, kullanım sırasında voltaj dalgalanmalarından kaçının, Phoenix biyoenerji masaj cihazını kuru bir yerde saklayın.

Tavsiye!

Bioenerji terapisi seansından sonraki 2 saat içinde soğuk su ile temas ettirmeyin (duş almak, el yıkamak vb.), soğuk içeceklerden ve yiyeceklerden kaçının.

MERİDYEN BİOENERJİ TERAPİ CİHAZININ ANA ETKİLERİ

Doğu tıbbının temel ilkelerinden biri şöyle der: “Açıklığın olduğu yerde ağrı olmaz, açıklığın olmadığı yerde ağrı ortaya çıkar.” Bu durumda tıkanıklık, tıkanıklık oluşumuna yol açan ve birçok hastalığın gelişmesinin nedeni olan kan dolaşımının ihlali anlamına gelir.
Altı ay boyunca düzenli uygulamalar kan pıhtılarının oluşumunu engeller. Farklı nitelikteki baş ağrıları ile ilgili olarak, ilk uygulamalardan sonra iyileşme fark edilir. Seanslar zihinsel yetenekleri arttırmaya, beyin fonksiyonlarını iyileştirmeye, bunamayı önlemeye, rinit, farenjit, miyopi, uykusuzluk, yüz felcini tedavi etmeye, kozmetik bir etkiye sahip olmaya ve yüz cildini sıkılaştırmaya yardımcı olur.


 • Otonom sinir sisteminin düzenlenmesi, uyku kalitesinin iyileştirilmesi
 • Toksinlerin giderilmesi, kanın saflaştırılması
 • Metabolizma iyileştirme
 • Ağrıyı azaltmak, kemikleri ve kasları.
 • Meridyenlerin açıklığını iyileştirmek, tıkanıklığı ortadan kaldırmak
 • İç salgı sisteminin düzenlenmesi, kozmetik etki
 • Kan dolaşımının iyileştirilmesi
 • Hücresel aktiviteyi arttırmak, bağışıklığı güçlendirmek ve vücudun kendi kendini iyileştirme kabiliyeti
 • Spor yaralanmalarından iyileşme: kas yaralanmaları, tendon yaralanmaları, çıkıklar, kronik aşırı çalışma durumlarında…

GENEL KULLANIM TAVSİYELERİ

1-Klasik kullanım haricinde cihazın pedlerini bedeninizde sabitleyerek düzenli kullanmaya çalışın. Bu uygulamalar bedenin enerji akışını hızlandıracak ve klasik masaj uygulaması kadar olmasa da belirgin faydalar sağlayacaktır.

2-Cihaza bağlı eldivenleri sadece elinize takarak yine sabit bir şekilde bekleyebilirsiniz. Eldivenleri taktıktan sonra bedeninizin ulaşabildiğiniz farklı bölgelerine kendiniz de masaj şeklinde uygulamalar yapabilirsiniz.

3-Diz ve eklem sorunlarında o bölgelere sabit pedler veya eldiveni takarak enerji verebilirsiniz.

4-Eldivenleri kullanmadan önce ıslatın. Uygulama bitince eldivenleri hafifçe ıslatarak kurumaya bırakın. Buruşturmayın. Her danışanınız için ayrı eldiven kullanmaya özen gösterin. Seans araları uzadığında eldiven ömrünün azalacağını unutmayın.

5-Sadece iletken özelliği olduğu için piyasadaki ekonomik kremleri bedeninize sürmekten kaçının. Masaj sırasında ciddi bir emilim sağlayacağından bu tarz ürünlerden kaçının.

***

Bioenergy massager (BEM)

Warranty: The warranty period of the main unit system is 1 year.
Storage method: Avoid direct sunlight on the surface of Fohow Bioenergy Massager. The interaction of water or corrosive substances with the device is strictly not recommended. Store the device in a clean place, avoid dust.
One massage session is equal to: 10 regular massage sessions, 6 km run, 500 repetitions of the bench press from the lying chest.
Recommended: Before and after taking a biomassage session, use the Phoenix elixir, after the session, rub your back with Fohow energy balm and cover with a film.

About the product

Fohow bioenergy massager, Fohow apparatus is a physiotherapy device that combines the power of advanced medicine and traditional Chinese methods of treating diseases. The unique device was developed on the basis of the latest achievements in the field of neurology and energy. The device has a complex effect on the body, improves the flow of energy through the channels, and has a positive effect on active biological points. Thanks to the latest advances in medicine, the Phoenix energy massager combines the techniques of vacuum therapy, acupuncture, therapeutic tuina and gouache massages. Using the device allows you to adjust blood microcirculation, prevent diseases, restore the energy balance of internal organs.This is a new product from Fohow, which will effectively help improve the general condition of the body, prevent the development of “three hyper”, get rid of pain, regulate the functioning of the internal secretion system, improve sleep quality, improve the condition of the spine, increase sexual function, slow down the aging process and get a cosmetic effect. This method does not require pills and injections, it is painless and safe.

“Fohow” massage – device functions

The device effectively cleanses the blood of toxins, removes toxins, improves blood flow to vital organs. Due to the restoration of skin microcirculation, a cosmetic effect is manifested, the protective functions of the natural barrier are improved. How the energy massager “Phoenix” works:

 • Clears energy channels, prevents energy stagnation, restores the amount of biological energy;
 • Improves metabolism, strengthens the immune system, makes disease prevention more effective;
 • Reduces tissue swelling and congestion;
 • It alleviates the unpleasant symptoms of muscle pain, spasms, strengthens bones and joints;
 • Regulates the work of the autonomic nervous system, improves nerve conduction;
 • Relaxes, improves the quality of sleep, has a positive effect on the body with insomnia.

Thanks to the regular use of Fohow BEM, a general health effect is achieved, disease prevention is carried out, and the symptoms of diseases are alleviated. The device helps to establish metabolism, microcirculation, improve vital functions, restore energy potential.

When is it recommended to use the device

Fohow massager is used as an aid in various diseases, pathologies caused by a decrease in energy potential, a violation of the flow of energy through the channels, the balance of Yin and Yang. The energy massager is recommended for men and women with overwork, exhaustion of the nervous and emotional systems, dizziness and tinnitus. The equipment should be used to eliminate insomnia, chronic fatigue syndrome. Recommendations for using the Fohow bioenergy massager:

 1. Not acute diseases of the cervical, lumbar spine.
 2. Diseases of the musculoskeletal system – cervical spondylosis, rheumatoid arthritis, rheumatism, lumbar pain, discomfort in the joints.
 3. Urological and gynecological diseases.
 4. Fohow massage is recommended for diseases of the reproductive system in men, women – prostatitis, prostate adenoma, dysmenorrhea, inflammatory diseases of the pelvic organs, menopause.
 5. Not acute diseases of the cardiovascular system, brain, hypertension, ischemia.
 6. Diabetes.
 7. The recovery period after injuries, injuries of the limbs, the consequences of a traumatic brain injury, concussion.
 8. Skin pathologies, itching.

Bioenergy massager “Fohow” price, you can buy on the website of the online store with delivery in Russia. Prepared for sale the original tool in a complete set. The device is supplied in a protective case with relevant documents and instructions. The device will be a good alternative to sports activities, it will allow you to effectively cleanse toxins, restore the body, and use specific and expensive drugs. You can order the Phoenix massager at any time by calling the phone number listed on the website.

Indications for use:
– Diseases of the nervous system:

 • Insomnia, nervous exhaustion, dizziness and tinnitus

– Diseases of the gastrointestinal tract:

 • Disorders of the stomach and intestines, gastritis, lack of appetite, constipation, hemorrhoids, chronic diarrhea, colitis

– Diseases of the cervical and lumbar spine, diseases of the joints:

 • Periarthritis of the shoulder, cervical spondylosis, pain in the lower back and hips, hyperostosis, bruises, soft tissue injuries, dislocations, fractures, rheumatism of the legs, etc.

– Gynecological and urological diseases:

 • Chronic prostatitis, prostatic hyperplasia, prostatic hypertrophy, menstrual pain, amenorrhea, pelvic inflammatory disease, inflammation of the appendages, climacteric syndrome

– Diseases of the vessels of the heart and brain:

 • Hypertension, hyperlipemia, diabetes mellitus, consequences of concussion, anemia, various ischemic diseases. And also: skin itching, chronic overwork.
 • The threat of thrombosis, varicose veins.

How does a bioenergy massager help :

 1. BEM helps to cure rhinitis, pharyngitis, it has a powerful therapeutic effect on myopia, facial paralysis.
 2. Working with the device for six months, you can achieve significant progress in reducing the number of blood clots.
 3. Violations of cerebral circulation lead to constant headaches, dizziness, a constant feeling of loss of strength. Using the bioenergy massager, the partners of the company note that their brain activity increases, insomnia and the feeling of constant fatigue disappear.
 4. Regular use of BEM will help tighten the skin on the face and look younger.

One procedure on the Fohow bioenergy massager is equivalent to:

 • 10 massage sessions
 • 45 minutes of lymph detoxification
 • 1 hour of cleansing the energy channels of the whole body
 • Equivalent to running 6 kilometers in terms of fat loss
 • Three full body whitening and moisturizing treatments
 • Absorption of anions for 3 hours
 • 500 reps of chest press
 • 36 million cell movement times
 • Removal of 4.1 grams of toxins from the internal organs.
Open chat
WhatsApp
Merhabalar👋
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?