HAVA ELEMENTİ

HAVA ELEMENTİ

Hava elementi İkizler, Terazi, Kova burçlarından oluşur. Entelektüel, iletişimci, işbirliğine eğilimli, objektif ve mantıklı, zihinselliği öne çıkaran, ilişkilere önem veren, mesafeli, algılaması güçlü, meraklı, özgürlükçü, soyut, rasyonel, başkalarıyla fikir alışverişinde bulunan özellikler taşır.

Hava burçlarında gezegenleri olanlar, paylaşma eğilimindedirler. Çeşitli düşünceleri ve bilgiyi paylaşırlar. Yeni ve etkileyici fikirlere her zaman açıktırlar.

Hava burçlarının insanlarla iletişimleri oldukça başarılıdır. Aşk hayatında rutinden hoşlanmazlar. Özgürlüklerinin kısıtlanmasını istemezler. Duygusallığı öne çıkartmazlar. Rasyonel ve mesafeli olma eğilimindedirler.

Hava elementinin zihinsel bir mizacı vardır. Olayları duygusal ve fiziksel faktörlerden ziyade, düşünerek mantıklı bir hale getirmeyi temsil eder. Onu baskın çıkaran; entelektüel kapasitesini ve hızlı düşünme yeteneğini kullandığı eğlencelerden keyif alır.

Hava elementi bilgi erdemini sahiplenir. Diğer elementlerden daha zeki bir yapısı olduğu anlamına gelmez ama iyi eğitimli ve bilgili, iletişimde iyi, dile karşı idraki iyi, her şey hakkında az ya da çok bir şeyler bilen, iyi kişilik sergileyen bir yapıyı anlatır.

Hava elementi kâhinliği, din adamlığını, zihinsel konularla ilgili olmayı, bilgi edinmeyi, eğitim ve ilişkiler sayesinde başarılı olmayı temsil eder. Hava elementi meraklı, orijinal, inisiyatif alan yapıdadır. Orijinal fikirler ve yaratıcılık güçlüdür; disiplinli ve çabuk düşünme yeteneği verir. Hava elementi burçlarının duygusal mizacı kendini takdir etmeye yönelmiştir. Bu tip insanların kendi kendilerini çok sert bir şekilde yargılama eğilimleri vardır. Hijyen, giyim stilleri, eğitim, işteki performans ve aile gibi kendilerine kurdukları kesin standartları mevcuttur ve bu standartlara bağlı kalmayı isterler. Hava burçları neredeyse Ateş burçları gibi kişilik (ego) odaklıdır.
Hava burçları kurnazlığa sıkça başvurur. İş kötülüğe geldiğinde kurnaz, marifetli ve el altından hileyle davranır. Fiziksel şiddete eğilimlidirler. Fakat Ateş burçlarınınki genelde o andadır ve kısa süre sonra unutulur; Hava burçları ise kinlerini saklarlar; fikirlerini açmada aceleci ve sabit fikirlidirler. Kova ve Terazi burçları, İkizler burcu kadar agresif değildir.

Hava elementi fazlalığı:

Ayağı yere basmayan ve gerçekleştirilebilmekten uzak ütopik fikirler, havailik, özgürlüğü abartma, alaycılık, ilişkilerde sınır çizememe, fazla dışa dönüklük, sürekli fikir üretmekten gerçekleştirmeye fırsat bulamama.

Hava elementi eksikliği:

İlişki kurmada zorlanma, kavrama ve algılamada sorun yaşama, yanlış anlaşılma hissi, kendini sözlü ifade edememe, objektif olamama, olaylara nesnel gözle bakmakta zorlanma.

Hava elementi özellikleri:

Yükselen burcu hava elementinde olan kişiler için en önem verdikleri husus özgür olmalarıdır. İletişim ve ikili ilişkiler onlar için çok önemlidir ve toprak elementinin aksine sakin bir hayat onları sıkabilir. Sosyaldirler ve sosyalliklerini hareket özgürlükleri kısıtlanmadan yaşayabilmeleri mutlulukları için önemlidir. Monoton olan her türlü ilişkiden sıkılabilirler, yalnızlıktan da asla hoşlanmazlar. Etrafında gerçekleşen olaylara kayıtsız değillerdir ve yeni şeyler öğrenmeye ilgili oldukları için meraklıdırlar da. Başkalarının bildiklerine ilgili oldukları gibi kendi bilgilerini paylaşmaktan da çekinmezler. Bazen kendi başlarına karar almakta zorlanabilirler.

Hava elementi için düşünceler, eşyalar kadar somut ve gerçektir. Düşüncenin soyut aleminde yaratırlar ve bir düşünce milyonlarca insanı etkileyebilir. Bu grubu anında yükselten şey hiçbir ajandanın olmadığı yeterli boş zamana sahip olmaktır. Benzer kafa yapısındaki kişilerle bir araya gelmek, düşüncelerini ifade etmek ve fikirlerle insanlara ulaşmak, zihinsel olarak uyarıldıkları aktivitelere yönelmek hava elementini hareketlendirir. Yeni şeyler öğrenmek, okumak, araştırmak, düşünmeye ve fikir alış verişine sevkeden faaliyetler bu kişileri tazeler.
Hava elementi gücünü havadan alır. Eğer düşük hissediyorsanız ya hemen camları açın ya da mutlaka temiz havaya çıkın. Nefes egzersizleri ile hassas sinir sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Tai chi, Qigong gibi hava akışıyla yapılan sporlar size iyi gelir.
Meridyen terapi tüm bedeninizi dengeleyeceği için tavsiye edilir.Gökyüzünü izlemek, kuşları gözlemek, uçurtma uçurmak, evinizde rüzgar çanları bulundurmak enerjiyi tazeler.
Aromaterapi, rüzgar sörfü, paraşütle atlama çok farklı açılımlar yapabilir. Özellikle yüksek yerlerdeki kuru ve hafif soğuk yüklü hava bu gruba ilaç gibi gelir. Doğa yürüyüşleri özellikle denizden yüksek yerlerdeki yürüyüşler mucizeler yaratır.

Open chat
WhatsApp
Merhabalar👋
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?