Meridyen Terapi

Ana Sayfa / Meridyen Terapi

Meridyen terapisi, vücuttaki bozulmuş enerjiyi yeniden sağlamakla ilgilenen eski bir şifa sanatı.
Kullandığımız meridyen terapi cihazı ile bio-enerji alanlarımızı etkileyerek iyileşme sağlıyoruz.
Tedavi yöntemimizin, enerji kanallarımız ve biyolojik olarak aktif noktalarımız üzerindeki özel fizyolojik etkisi ile; kan dolaşımımızı ve vücudumuzun bioenerji sirkülasyonunu iyileştirerek bütün sistemimizin sağlıklı olarak çalışmasını sağlıyoruz.


Meridyen kanallarındaki enerjiyi dengeleyerek kişinin içindeki iyileştirme gücünü aktifleştirmesine yardımcı oluyoruz. Biliyoruz ki ancak böyle ruhsal ve bedensel iyileşme başlar. Geleneksel Çin Tıbbı der ki; ‘’Meridyenlerin dengeli olması, fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığın anahtarıdır.’’

Tüm bedenimize enerji taşıyan kanallara meridyen diyoruz. Bu kanallar; stres, soluduğumuz kirli hava, yediğimiz işlenmiş kimyasal yiyecekler, elektromanyetik enerji gibi çeşitli nedenlerden dolayı tıkanıyor, biz de meridyen terapi seansı ile tıkanıklıkları açmak için sizlerle buluşuyoruz. Belki siz ilk defa Meridyen Terapiyi duyuyor olabilirsiniz fakat bu yöntemin tarihi 5000 yıl öncelerine, Çin Tıbbına dayanıyor. O günlerden bu günlere gelişerek gelen kadim bilgiler, şimdilerde gümüş eldivenlerin kullanımı ile daha da etkili… Bin yıllar öncelere dayanan yöntemler teknoloji ile birleşmiş olsa da aynı prensiple şifa vermeye devam ediyor, fiziksel ve içsel onarım sunuyoruz.

Geleneksel Çin tıbbında meridyenler, vücudunuzda bir ağ oluşturan, vücudun “Çi” olarak bilinen hayati enerjisinin aktığı ve vücudun akupunktur bölgelerini birbirine bağlayan kanallardır. Enerjimiz aynı kan gibi vücudumuzda dolaşır ve akar. Bu enerji bloke edildiğinde ya da oranı bozulduğunda olumsuz belirtiler ve hastalık meydana gelebilir. Yani sekteye uğrayan Çi ağrılara ve hastalıklara sebep oluyor diyebiliriz.
Biz bireyin sağlığını fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak değerlendiriyoruz. Günümüzde birçok araştırma da insan portresinin; beden, zihin ve ruh sisteminden oluşmakta olduğunu gösteriyor. 


İnsanlık uzun yıllardır ‘’hastalıkları, alternatif tedavilerle, ilaçların olumsuz etkilerinden kaçınarak nasıl atlatabiliriz?’’ sorusunun cevabını arıyor. 


Şimdilerde biz de, etkilerine inandığımız bir yöntemi sizinle paylaşmanın mutluluğunu duyuyoruz. Çünkü yaşam biçimlerimizin doğal düzenden çok uzaklaştığı, benzerliğini yitirdiği, evrildiği günümüzde; milyonlarca yıl öncesinde tasarlanmış olan strateji ve sistemler, bizim bilinçli katılımımız olmadan düzgün çalışamamakta ve etkisiz kalabilmekte.


Bizse bütünsel bakış açımızla, enerji akışınızı bozan kaynakların olumsuz etkilerini gümüş eldivenlerimizle şifalandırıyoruz.

Meridyenlerin dengeli olması fiziksel ve ruhsal sağlığın anahtardır. Hastalıkların ve ağrıların tam olarak iyileşmesi meridyen enerji akışının dengelenmesinde saklıdır.


Çin tıbbı der ki; birçok hastalık vardır ama bu hastalıkların çok az sebebi vardır. Hastalıklar meridyen kanallarının tıkanmasıyla oluşur. 


Tıkanmaların önemli nedenleri; duyguları aşırı deneyimlemek, geçmişte yaşanan tramvalar, duygusal açlıklar, yanlış beslenme ve hareketsizliktir. Bu saydığımız nedenlerin bilinçaltındaki kodlarını belirlemek ve dönüştürmek çok önemlidir.


Çünkü bilinç; odaklandığı şeye dönüşür, odak neredeyse enerji oraya akar ve onu büyütür. Meridyen terapi geçici bir yöntem değil, aksine görevi kalıcı bir iyileşmeyi sürdürülebilir kılmaktır. Bu da meridyen kanallarındaki enerji ahenginde saklıdır. Meridyenlerin en önemli görevi, yaşam enerjimizi dengelemek ve insanın iç enerjisi ile dış dünyanın etkileşimini sağlamaktır.  


Meridyenler üzerindeki etkilerin güçlü olduğu belli noktalar vardır. Bunlar bildiğimiz akapunktur noktalarıdır ve bu noktalar enerji akışını kontrol eder. Enerji bir bölgede aşırı artar veya yetersiz olursa sigorta atar veya kitlenir yani ana merkezlerden biri tıkanık olursa ona bağlı olan meridyenler bu tıkanıklıktan etkilenir ve bu durumda vücutta dengesizlik başlar. Bu durum düzeltilmez ise zaman içinde bağlantılı olduğu organlar, dokular yenilenmek için ihtiyacı olan yaşam enerjisine sahip olamadıklarından hastalıklar başlar. Fizyolojinin yenilenmesi meridyenlerin hassas dengesinin kazanılması ve meridyenlerimizin korunmasıyla mümkündür.

Open chat
WhatsApp
Merhabalar👋
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?