Mesane/ İdrar torbası Meridyeni

Mesane/ İdrar torbası Meridyeni

idrar torbası meridyenimizin 67 akupunktur noktası bulunur.Vücuttan atılacak suyun ve duyguların deposudur. Böbreğe yaşamsal gücün depolanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda otonom sinir sitemi ile de bağlantılıdır. çi enerjisini en yoğun aldığı saatler 15:00 – 17:00dır. Bu saatler arası günün altın periyodu “Shen time” olarak nitelendirir. Bu saatlerde zihinsel canlılık üst düzeydedir; doğru kararlar verme ve verimli çalışma için uygun bir zamandır.

akış yönü : gözlerin iç köşesinden başlar, başın üzerinden geçerek omurganın yanından aşağı belin altına kuyruksokumunun yanına popo üstüne kadar iner, burdan tekrar kuyruksokumunun başlangıcına gelip, poponun arasından hafif kıvrımla popo çizgisine yani altına doğru döner. daha sonra tekrar başlayarak omuz/boyun kısmından dümdüz aşağı doğru inerek bacak arkasından ayak bileği arkasına gelir ve meridyen ayak serçe parmağının dışında son bulur.

*

aktif olduğu saat : 15:00 – 17:00

renk : gri

Fonksiyonu: Sıvı atıkların vücuttan atılması

enerji : yang

element : su

eş meridyeni : akciğer

mesane meridyeni psikolojisi : gerginlik

*

mesane meridyeni dengesiz olduğunda:

mesane meridyeni düzgün çalışmadığında uykusuzluk, saldırganlık, boş vermişlik, bel ağrısı, idrar sorunları, korku, inatçılık, baş ağrısı, saç dökülmesi, üriner hastalıklar, romatizma, zayıf ayak bilekleri gibi çeşitli sorunlara sebep olur. 

*

Mesane meridyenini dengede tutmak için yapılabilecekler:

*Yoga hareketleri

*Nefes çalışmaları

*Meridyen terapi seansları

*Sıvı dengesinin tam olması için detoks çalışmaları

Bladder Meridian

The bladder meridian, which receives its energy from the small intestine meridian and gives it to the kidney meridian, is responsible for correcting the activity of the kidneys.
Imbalance; It causes various problems such as low back pain, urinary problems, fear, stubbornness, headache, hair loss, urinary diseases, rheumatism, weak ankles.
Most active hours: 15.00 – 17.00
Sense: Fear

It regulates the excretion of urine.

It regulates the sphincter, prostate and urethra.

He is the ruler of all organs.

It governs the blood.

It is effective on the nervous system and psychosis.

It is effective in acute and chronic conditions.

The points of the meridian are the “first level guardian” of the organism.

Open chat
WhatsApp
Merhabalar👋
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?