THYMUSSMART KOLYE NEDİR?

THYMUSSMART KOLYE NEDİR?

ThymusSmart, özünde Timüsü uyandırma ve kadim Timüs Vuruşunu hayata geçirme projesidir. Timüs Vuruşu tireşimini veren bir masaj terapi kolyesidir. Timüs Bezi ve yararları konusunda farkındalık yaratmakla beraber, ThymusSmart markası altında özellikle kendini tekrar eden takı sektörüne yeni bir soluk getirmek, işlevsellik ve şıklığı buluşturmak.

Giyilebilir teknolojik ürünler kategorisinde yeniliklere imza atmak…

Timüs Bezinin bulunduğu noktaya parmaklarla yapılan dairesel vuruş; “Timüs Vuruşu” olarak geçer. Ürünümüz bu vuruşun titreşimini simüle eder, hatırlatır ve dikkat çekmeden her yerde uygulanmasını sağlar. Dünyada benzeri olmadığı belgelenen ThymusSmart bir İsviçre-Türkiye ortak projesidir.

NEDEN THYMUSSMART KOLYE KULLANMALIYIZ?

Timus bezini uyandırmak amacıyla hazırlanmış günlük hayat içerisinde kullanımı oldukça kolaydır. Aksesuar şeklinde olduğu için sürekli hatırlayacağımız tarzda bir kullanıma sahiptir. Bu sayede kolyenin düğmesine gün içerisinde birçok kez basarak thymssmart kolyenin yaydığı titreşimle timüs bezimiz kolyenin yaydığı titreşimle uyandırılacak ve bizde timusun daha etkin çalışmasının doğal faydalarına kavuşacağız.

NEDEN THYMUSSMART KOLYE KULLANMALIYIZ?

Timus bezini uyandırmak için farklı teknikler olsa da çoğu zaman bunları yapmayı ihmal ederiz. İşte aksesuar olarak takacağımız bu kolye bize gün içerisinde sürekli olarak timus masajını hatırlatmış olacak. Yapmamız gereken sadece tyymusssmartın düğmesine basmak.

NEDEN THYMUSSMART KOLYE KULLANMALIYIZ?

Meditasyon çalışmaları ve zihinsel aktivitelerde odaklanma ve gevşemeyi kolaylaştırmak için thymussmart kolyeyi sürekli olarak takmak sizin timusunuzu uyandırmanızı teşvik edecektir.

NEDEN THYMUSSMART KOLYE?

Bağışıklık sisteminin merkezi olarak tıbben kabul edilen timüs bezini hayat boyu düzenli uyarıldığında vücut direncini artırdığı bilinmektedir. Her geçen gün daha fazla kişide timüs bezi farkındalığı oluşmaktadır. Timus bezini uyandırmak için her gün düzenli olarak vuruşlar yapmak gerekmektedir.

İşte tyhmussmart kolyenin ana görevi takılı olduğu müddetçe size bunu hatırlatacaktır. Özel tasarım ile rahatlıkla takabileceğiniz bir kolye olmasının yanı sıra gün içerisinde birçok kez kolyenin düğmesine basarak verdiği titreşimle timüs bezine masaj yapacaktır. Böylelikle bedensel ve ruhsal iyiliğiniz için pratik bir masaj terapi cihazıyla çok yönlü faydalarına sahip olabileceksiniz.

NEDEN THYMUSSMART KOLYE?

Timüs Bezi, tıbben bağışıklık sisteminin merkezi olarak kabul edilmektedir. HAYAT BOYU DÜZENLİ uyarıldığı takdirde vücut direncini arttırdığı kanıtlanmıştır. Onu uyarmanın en kadim yöntemi göğse düzenli vuruşlar yapmak…

HAYAT BOYU… HER GÜN…

ThymusSmart; Beden mucizesi Timüs Bezi ve etkin olması için şart olan düzenli uyarılma gerekliliğini hatırlatarak Timüs Vuruşunu her yerde, ihtiyaç duyulan her an uygulamanız içindir. Bedensel ve ruhsal iyilik halinizi başlatmanız için her an yanınızdadır.

TİMUS BEZİ NEDİR?

Timüs Bezi, Tiroit Bezinin altında ve göğüs kafesinin üst kısmının tam arkasında, göğsün tam ortasında yer alır. Timüs Bezi, birincil lenf organlarından biridir. Doğumdan hemen önce ve sonra lenfosit meydana getirerek vücudu enfeksiyonlardan korur. Timüs’ün ürettigi T hücrelerinin (lenfositler) önemli yararları vardır.

Timüs Bezi, Tiroit Bezinin salgıladığı T hücrelerini içine alarak güçlendirir, antikor haline getirir ve eğitir. Bağışıklık sisteminin mikroplarla nasıl savaşacağı konusunda eğitim ve aktivitesinden Timüs salgıları sorumludur, sistemin merkezidir, sistem buradan yönetilir. Yaptıklarımızdan haz alma duygularının, konuşma ve gülümsemenin ana kaynağını oluşturur. İlgili sinirleri, kasları ve hücreleri harekete geçirir. Beyni uyararak konuşmayı ve gülümsemeyi aktive eder. Timüs, yaşla birlikte gerileyen bir organdır. Çocukluk yıllarında fındık, ergenlik çağında ceviz büyüklüğündedir, yas ilerledikçe aktive edilmez ise bezelye ve pirinç kadar küçülerek, işlevi azalır.

Timüs’ün ergenlik döneminde büyümesinin ana nedeni, ergenlik çağında testosteron ve östrojen hormonlarının Timüs kapsülünde eğitilebilmesi için iki yeni kapsülcüğün oluşmasıdır. Eğitilmeyen testosteron ve östrojen “DIHIDRO” denilen (işlevini yitirmiş) hücreye dönüşebilmektedir. Bu bozulmuş hücreler de kanserin bas tetikçisidir.

Timüs Bezi’nin zamanla fonksiyonunu yitirmesi, bağışıklık sisteminin bozulmasına ve hastalıklara yol açmaktadır. Stresten uzak ve kaybetme korkusu olmayan bazı yaslılarda Timüs Bezi’nin ceviz büyüklüğünde kendini muhafaza ederek işlevini sürdürdügü de görülmüştür. Fazla heyecan, stres gibi durumlar sık yaşanırsa, Timüs görevini yapamaz hale gelir, immün cevap geriler.

Timüs Bezi aktivitesini yitirmişse; aşırı asabiyet, ani davranış değisiklikleri, konuşmada tutukluk, yapılan esprilere duyarsızlık ve alınganlık olarak belirtiler görülür.

TİMUS BEZİ NE İŞE YARAR?

Kadim bilgilerin anayurdu olarak bilinen Eski Yunan’da söylendiği gibi; Timüs, Yunanca “Thymos” kelimesinden gelir. Anlamı ”Yaşam Enerjisi”dir. Bu bezin yapısı, kekik yaprağına benzediği için İngilizce ‘thyme’ yani ‘kekik’ kelimesinden “thymus” şekline dönüşmüştür. Tiroit bezinin altında ve göğsün tam ortasında yer alır ve insanın bağışıklık sisteminin merkezidir. Timüs uyarıldığında lenfosit salgılayarak; bağışıklık sistemini güçlendirir, sinir sistemini sakinleştirir, beyin fonksiyonlarını hızlandırır, fiziksel ve ruhsal rahatlama sağlar.

TİMUS BEZİNİN İŞLEVİNİ YİTİRDİĞİNDE YOL AÇTIĞI RAHATSIZLIKLAR

Son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalar timüs bezinin işlevini yitirmesi sonucu kanser, MS, Aids, alerjik reaksiyonlar, erkeklerde kısırlık, prostat, üreme hastalıkları, kadınlarda kısırlık, rahim, meme kanseri gibi birçok otoimmün hastalığının artmasına neden olduğunu ortaya koymaktadır.

Timus bezinin eski işlevinin tam olarak yerine getirmesi bağışıklık sistemini koruyan hücrelerin artmasına ve birçok otoimmün rahatsızlığın vücut tarafından uzaklaştırılabilecektir.

Stresli olduğumuzda ilk etkilenen organlardan biri tümus bezidir. Gergin, sinirli, aşırı hassas bir ruh halinde olan kişilerde genelde timüs bezi sağlıklı çalışmamaktadır.

Çocuklarda timüs bezi çok aktif olduğundan mutlulukları çok fazladır ve arkadaşları ile kavga etseler bile çok kısa sürede bu olumsuz duygular kaybolmaktadır. Küçük çocuklarda timüs bezinin aktif olması onların aurasının çok daha pozitif enerji yaymasına ve onları gördüğümüzde, sarıldığımızda bizi de pozitif etkileyen bir ruh haline dönüşmesine neden olmaktadır.

Timus Bezinin Etkin Çalışmasının Doğrudan ve Dolaylı Faydaları

1-Bağışıklık(otoimmün) rahatsızlıklarının artmasını ve var olan rahatsızlıkların vücut tarafından daha kolay iyileştirilmesinde etkin rol oynar.

2-Kanser dahil birçok ciddi hastalıkta bedenin koruyucu hücrelerinin güçlenmesine ve kanserli hücrelerle savaşmasında etkili bir görev üstlenir.

3-Timus bezinin etkin çalışmasında daha sakin bir ruh hali, odaklanmış zihin faaliyetleri alanında kalabilmemiz daha kolaydır. Doğal bir antidepresan kaynağıdır.

4-Travmalar yüzünden birçok takıntı ve geçmişteki yaşadığı olumsuz olayların etkisinden rahatlıkla kurtulabilmesini sağlamaktadır.

5-Derin düşünme (Meditasyon) çalışmalarında timüs bezi etkin çalışan bireyler daha rahat çalışma yapabilmektedir.

6-Atalarla olan olumsuz bağlar ve bize yansıyan blokajların etkilerinden kurtulmada timüs bezi aktive çalışması yapan kişilerin daha iyi

sonuç aldıkları görülmüştür.

7-Spritüel çalışmalar yapan kişilerin yüksek benlik seviyesine ulaşması, kin, nefret ve kronik travmalarından kurtulmalarında timüs bezinin aktif olması ve bu alanda ciddi çalışmalar yapması tavsiye edilmektedir.

TİMUS BEZİNİ AKTİVE EDEBİLMEK İÇİN NELER YAPABİLİRİZ?

Timus bezinin iyi çalışması bağışıklık sistemimizin etkin olmasını ve hastalıklara karşı bizim dirençli olmamızı sağlayacaktır. Var olan hastalıklardan rahatlıkla kurtulabilmemizin bir yolu da timüs bezinin doğru çalışmasıdır. Ergenlik sürecinden sonra bezelye tanesi kadar küçülen timüs bezi asıl işlevini yitirmekte ve birçok sağlık sorununa kolayca yakalanmamıza neden olmaktadır.

Timus bezinin beyine gönderdiği sinyaller sayesinde mutluluk hormonları aktive olur bu da bizim daha mutlu, canlı, heyecanlı, yaşam enerjisi dolu, anı yaşayan biri olmamıza yardımcı olur.

  1. Bağırmak: Kişiler öfkelendiğinde bağırma ihtiyacı duyarlar. Bağırıp çağırdıklarında rahatlama olayı gerçekleşiyor. Özellikle eşler arasında arada bir yapılan sesli tartışmalar evliliğin gazını alma olarak görülmekte olayların büyümesini önleme gibi bir etkisi oluyor. İşte burada bağıran kişilerde olan durum timüs bezi yüksek seviyede çalışmakta ve kişinin ihtiyacı olan kimyasal salgı sistemi en üst düzeye çıkarak rahatlaması sağlanmış oluyor.

Fırsat buldukça kimsenin olmadığı yerlerde yüksek sesle bağırarak, sorunlarınızı dile

getirerek, hatta şarkı söyleyerek, gerekirse küfrederek öfke patlamasının önüne geçebilirsiniz.

  • Kahkaha atmak: Yüksek sesle kahkaha atmak timusu uyaran keyifli yöntemlerden biridir. Oldukça zor gözükse de timüs bezini canlandırması ve timüs bezinin yaydığı sinyaller sayesinde daha mutlu bir kişiye dönüşmemize neden olmaktadır. İşte fırsat buldukça kahkaha atarak timüs bezini uyarın. Yaklaşık yirmi yıldır uluslararası düzeyde devam eden norbekov seminerlerinde özelikle kahkaha çalışmaları yaptırılmakta hiç gülmeyen kişiler bile zorla kahkaha attırılarak bu özellik kazandırılmaktadır. İbrahim Dülger’in “Çekiyorum Gülümseyin” klibini izleyerek o şarkı eşliğinde kahkaha atabiirsiniz.
  • Göğse vuruş: Anadoluda ve birçok kültürde ölüm haberi alanların veya acı bir kayıp yaşayanların göğüslerine hızlı bir şekilde vurduklarını görmüş veya duymuş olabilirsiniz. İşte bunun rahatlatıcı acıyı bastırıcı etkisi vardır. Sizde güne başlarken veya gün bitiminde ayna karşısında hafif yumruk vuruşları ile göğüs bölgenize 15-20 vuruş yapabilirsiniz. Yumruklarla yapmak istemeyenler iki parmağıyla gün içerisinde birçok kez basit parmak vuruşları ile uyarabilirsiniz.
  • Nefes Teknikleri: Hayalinizde timüs bezini görerek o bölgenin nefes alıp verdiğini imgeleyebilir tüm nefes çalışmanızda bir bölümünü sadece timüs bezine verebilirsiniz.
  • Thymussmart Kolye: Timus konusunda uzun süredir araştırma yapan girişimciler tarafından üretilmiş ve birçok ülkede de giderek talep gören hem aksesuar hem de gün içerisinde timüs bezine masaj terapisi yapma özelliği olan bu kolyeyi kullanarak timusunuzu uyandırabilirsiniz. Kolyeyi takmak sürekli olarak size timusu hatırlatacak ve sizin de yapmanız gereken düğmesine basarak yaklaşık 15 saniye boyunca yaydığı titreşimle ihtiyacınız olan titreşimi sağlamış olacaksınız.

THYMUSSMART KOLYE NASIL ÇALIŞIR?

Öncelikle ambalajı açınız. Ürün içeriğinde bulunan Kolyeyi şarj ünitesini ve şarj kablosunu çıkarınız. Ardından önce şarj kablosunu bir adaptöre takınız ve sonrasında şarj ünitesini şarj ediniz.
Şarj ünitesi şarj olurken kırmızı ışığı yanacaktır. Şarj tamamlandığında ışık yeşil olacaktır.
Ünite Şarjı tamamlandığında, şarj kablosunu şarjdan çıkartınız.
Şarj ünitesinin kapağını açınız ve kolyenizi şarj ünitesine yerleştiriniz.
Kolye şarj olurken mavi ışık yanar. Şarj tamamlandığında yeşil ışık yanar ve kullanmaya hazır olur.

***

WHAT IS THYMUSSMART NECKLACE?

At its core, ThymusSmart is a project to awaken the Thymus and bring the ancient Thymus Strike to life. It is a massage therapy necklace that gives the Thymus Strike vibration. To create awareness about the Thymus Gland and its benefits, as well as to bring a new breath to the jewelry sector, which repeats itself under the ThymusSmart brand, and to bring functionality and elegance together.

To innovate in the category of wearable technological products…

Circular stroke with fingers to the point where Thymus Gland is; It is referred to as the “Thymus Strike”. Our product simulates the vibration of this beat, reminding and allowing it to be applied anywhere without attracting attention. ThymusSmart, which is documented as unique in the world, is a Swiss-Turkish joint project.

WHY SHOULD WE USE THYMUSSMART NECKLACE?

It is very easy to use in daily life, prepared to awaken the thymus gland. Since it is in the form of an accessory, it has a use that we will always remember. In this way, by pressing the button of the necklace many times during the day, with the vibration emitted by the thymssmart necklace, our thymus gland will be awakened by the vibration emitted by the necklace, and we will have the natural benefits of more effective functioning of the thymus.

WHY SHOULD WE USE THYMUSSMART NECKLACE?

Although there are different techniques to awaken the thymus gland, we often neglect to do them. This necklace, which we will wear as an accessory, will constantly remind us of the thymus massage during the day. All we have to do is press the button of tyymusssmart.

WHY SHOULD WE USE THYMUSSMART NECKLACE?

Continuously wearing the thymussmart necklace will encourage you to awaken your thymus to facilitate focus and relaxation in meditation work and mental activities.

WHY THYMUSSMART NECKLACE?

It is known that the thymus gland, which is medically accepted as the center of the immune system, increases the body resistance when stimulated regularly throughout life. More and more people become aware of the thymus gland every day. It is necessary to make regular strokes every day to wake up the thymus gland.

Here is the main task of the tyhmussmart necklace, as long as it is attached, it will remind you of this. In addition to being a necklace that you can easily wear with its special design, it will massage the thymus gland with the vibration it gives by pressing the button of the necklace many times during the day. Thus, you will be able to have versatile benefits with a practical massage therapy device for your physical and spiritual well-being.

Open chat
WhatsApp
Merhabalar👋
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?