Yönetici Meridyen

Yönetici Meridyen

Ana Yang meridyenidir ve 27 akupunktur noktası vardır. tüm diğer yang meridyenlerini yönetir. Yang bir meridyen olmasına rağmen enerjisini aşağıdan yukarı doğru akıtarak kullanılmış enerjinin sistemden atılmasını sağlar. Dengesizlik ve tıkanma durumunda tüm meridyenler etkilenir.

Enerji aynı kan gibi vücudumuzda dolaşır ve akar. Bu enerji bloke edildiğinde veya oransız hale geldiğinde, olumsuz belirtiler ve hastalık meydana gelebilir. Doğu tıbbının amacı Çi Gong gibi enerji iyileştirme yöntemleriyle Çi’nin dolaşımını ve dengesini optimize etmektir. Bu uygulamaların hastalığın önlenmesi ve iyileştirilmesi, metabolizmanın düzenlenmesi ve hücresel sağlığın desteklenmesi olduğuna inanılmaktadır.

akış yönü : Yönetici meridyen kuyruk sokumundan başlar, omurgadan yukarı başın üzerinden dönerek Üst dudağın üzerinde son bulur.

*

aktif olduğu saat : 24 saat

renk : mor

enerji : yang

eş meridyeni : merkez meridyen

Fonksiyonu : Bedenin enerjisini dışarı atmak ve yang meridyenler

temel kas : teres majör

yönetici meridyen psikolojisi : güç

*

Yönetici meridyen dengesiz olduğunda:

Bu meridyeni dengesiz olan kişiler genellikle geçmişe takılır, yetersiz hisseder, kibirli ve kırılgan olabilir. Ayrıca uyku sorunları, epifiz hormonu bozukluğu, kamburluk, skolyoz gibi sorunlar görülür. Kişi abartmayı övünmeyi sever, rekabetçidir. Yetersizlik, değersizlik, terk edilmişlik duygusu yaşar. Kendini önemsiz ve değersiz hisseder.

*

Yönetici meridyenin dengede olması için yapılması gerekenler:

*Yoga ve pilates çalışmaları

*Sindirim sistemi temizliği ve detoks uygulamaları

*Meridyen terapi seansları

Executive Meridian

It is the main Yang meridian and has 27 acupuncture points. It is the yang meridian and rules all other yang meridians.

Although Yang is a meridian, it flows its energy from the bottom up and ensures that the used energy is thrown out of the system.

In case of imbalance and blockage, all meridians are affected. The co meridian is the central meridian.

People with an imbalanced meridian often cling to the past, feel inadequate, and may be arrogant and fragile.

In case of imbalance of the ruling meridian, many disorders can occur. It is the main source of many problems, from urological problems to chronic pain, from knee and joint problems to menstrual irregularities.

It keeps the spine free of contraction. It makes the person feel competent and powerful as an individual. It controls situations such as self-confidence, self-discipline, taking initiative, adapting easily to changing conditions, being productive and humble. It carries Yang energy. A blockage in this meridian creates problems such as greed, self-harm, vulnerability, loss of control and inability to keep up with change.

Energy circulates and flows in our body, just like blood. When this energy becomes blocked or disproportionate, negative symptoms and illness can occur. The aim of Eastern medicine is to optimize the circulation and balance of Qi through energy healing methods such as Qi Gong. These practices are believed to prevent and cure disease, regulate metabolism, and support cellular health.

Open chat
WhatsApp
Merhabalar👋
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?